Silnym trendem naszych czasów jest edukacja mobilna, czyli wykorzystanie smartfonu i tabletu w uczeniu się.

Dzięki edukacji mobilnej i wykorzystaniu przez nauczyciela smartfonów uczniów, można np. przeprowadzać eksperymenty i badania naukowe, mierzyć wielkości fizyczne, przenieść się w głąb ludzkiego ciała i rozpocząć walkę z niebezpiecznymi wirusami, podróżować po Układzie Słonecznym, zobaczyć cząsteczki i reakcje chemiczne, a także redukować stres, czy lepiej się wysypiać.

W jaki sposób najlepiej zobrazować cyfrowym uczniom miejsca, przedmioty, zjawiska czy procesy? Jak zainspirować ich do samodzielnego zgłębiania wiedzy? Nie tylko filmami z Youtube.

Za sprawą interaktywności, technologii 3D oraz rozszerzonej rzeczywistości, uczeń może bliżej przyjrzeć się światu i otoczeniu: z bardzo daleka i z bardzo bliska. Może wcielić się w bohatera lub przemierzać galaktykę jak w grze.

Mierz, obserwuj i analizuj - smartfon i tablet zastąpiły już kilkadziesiąt używanych na co dzień urządzeń, np. poziomica, krokomierz, metronom, miernik natężenia dźwięku, etc. Możemy także korzystać z pomiarów czujników zewnętrznych.
Wykorzystajmy powszechnie dostępny sprzęt uczniów i darmowe aplikacje mobilne, które pomogą w uczeniu się, przyswajaniu i utrwalaniu informacji, a co najważniejsze, pozwolą uczniom odkrywać i eksperymentować.
Sprawdzimy, jak wykorzystać aplikacje na zajęciach lekcyjnych. Zobaczmy, jak duże możliwości daje celowe i twórcze wykorzystywanie smartfonów, tabletów i aplikacji mobilnych w edukacji.

Korzyści:

  • poznanie najnowszych trendów edukacyjnych oraz stosowanie telefonów, tabletów i rozszerzonej rzeczywistości w edukacji,
  • poznanie aplikacji i programów umożliwiających samodzielne użycie smartfonów w nauczaniu przedmiotów ścisłych, 
  • możliwość wprowadzenia angażujących i przykuwających uwagę uczniów form ćwiczeniowych.

Szczegóły: 

  • Czas trwania: 4 godziny dydaktyczne, tj. 3 godziny zegarowe
  • Liczba osób: 2-10
  • Wymagane: rzutnik, komputer dla każdego uczestnika, dostęp do Wi-Fi lub sala informatyczna, własne smartfony,
  • Cena obejmuje: materiały online, certyfikat dla każdego uczestnika, konsultacje działań po szkoleniu, koszt dojazdu trenera (w przypadku odległości większej niż 100 km od Krakowa, cena ustalana jest indywidualnie telefonicznie).

Całkowity koszt dla szkoły:

1250 zł brutto

Promocja przy rekomendacji:

Poleć szkolenie znajomej szkole z okolicy – otrzymasz do 20% zniżki na kolejne szkolenie. Przy zamówieniu szkoleń przez dwie szkoły – szkoła polecająca otrzymuje rabat nawet do 20% ceny szkolenia.