Praktyczny warsztat wykorzystania tablicy interaktywnej lub monitora i multimediów w przedszkolu.

Przykłady zabaw, gier i ćwiczeń dla najmłodszych oraz praca w chmurze z materiałami, dzięki czemu nauczyciel sprawnie gromadzi i operuje zasobami internetowymi, które są na wyciągniecie ręki w każdej chwili.

Odbiorcy:

  • Nauczyciele edukacji przedszkolnej

Program:

Tablica interaktywna - więcej niż rzutnik: funkcje tablicy i przykłady zastosowania, praca w programie tablicy,

Otwarte zasoby edukacyjne, portale i darmowe multimedia w sieci, przykłady portali i źródeł do wykorzystania w przedszkolu: pomoce dydaktyczne, interaktywne ćwiczenia, gry, etc.,

Tworzenie internetowych tablic w chmurze: zasoby nauczyciela zawsze dostępne w jednym miejscu; możliwość sprawnego wyświetlania wyselekcjonowanych materiałów na tablicy interaktywnej.

Spodziewane wyniki:

Nauczyciel:

- wie, jak przygotować tablicę do pracy (podłączenie i kalibracja),

- potrafi operować przyciskami i ikonkami programu tablicy,

- zna programy, zasoby online oraz portale dydaktyczne dla najmłodszych do pracy z tablicą,

- potrafi zamieszczać pomoce dydaktyczne w chmurze: nauczyciel tworzy wirtualne tablice oraz gromadzi na nich linki i materiały dydaktyczne

 

Efekt:

- zwiększenie atrakcyjności i efektywności zajęć z najmłodszymi,

- wzbogacenie zajęć interaktywnymi ćwiczeniami, zabawi, grami i innymi narzędziami dydaktyki cyfrowej, angażującymi i przykuwającymi uwagę przedszkolaków,

- zwiększenie sprawności nauczycieli w posługiwaniu się sprzętem,

- uniezależnienie od pendriva, mobilność treści, szybki dostęp do nich z każdego urządzenia i usprawnienie pracy nauczyciela.

Szczegóły: 

  • Czas trwania: 4 godziny dydaktyczne, tj. 3 godziny zegarowe
  • Liczba osób: 2-15
  • Wymagane: sprawna tablica interaktywna z zainstalowanym oprogramowaniem, komputer dla każdego uczestnika, dostęp do Wi-Fi.

Całkowity koszt dla przedszkola:

1500 zł brutto

Szkolenie stacjonarne lub online

Cena obejmuje: materiały online, zaświadczenie dla każdego uczestnika, konsultacje działań po szkoleniu, koszt dojazdu trenera (w przypadku odległości większej niż 70 km od Krakowa, cena ustalana jest indywidualnie telefonicznie).