Silnym trendem naszych czasów jest edukacja mobilna, czyli wykorzystanie smartfonu i tabletu w uczeniu się.

Dzięki edukacji mobilnej i wykorzystaniu przez nauczyciela smartfonów uczniów, można np. przeprowadzać eksperymenty i badania naukowe, mierzyć wielkości fizyczne, przenieść się w głąb ludzkiego ciała i rozpocząć walkę z niebezpiecznymi wirusami, podróżować po Układzie Słonecznym, zobaczyć cząsteczki i reakcje chemiczne, a także redukować stres, czy lepiej się wysypiać.

W jaki sposób najlepiej zobrazować cyfrowym uczniom miejsca, przedmioty, zjawiska czy procesy? Jak zainspirować ich do samodzielnego zgłębiania wiedzy? Nie tylko filmami z Youtube.

Za sprawą interaktywności, technologii 3D oraz rozszerzonej rzeczywistości, uczeń może bliżej przyjrzeć się światu i otoczeniu: z bardzo daleka i z bardzo bliska. Może wcielić się w bohatera lub przemierzać galaktykę jak w grze.

Mierz, obserwuj i analizuj - smartfon i tablet zastąpiły już kilkadziesiąt używanych na co dzień urządzeń, np. poziomica, krokomierz, metronom, miernik natężenia dźwięku, etc. Możemy także korzystać z pomiarów czujników zewnętrznych.
Wykorzystajmy powszechnie dostępny sprzęt uczniów i darmowe aplikacje mobilne, które pomogą w uczeniu się, przyswajaniu i utrwalaniu informacji, a co najważniejsze, pozwolą uczniom odkrywać i eksperymentować.
Sprawdzimy, jak wykorzystać aplikacje na zajęciach lekcyjnych. Zobaczmy, jak duże możliwości daje celowe i twórcze wykorzystywanie smartfonów, tabletów i aplikacji mobilnych w edukacji.

Korzyści:

  • poznanie najnowszych trendów edukacyjnych oraz stosowanie telefonów, tabletów i rozszerzonej rzeczywistości w edukacji,
  • poznanie aplikacji i programów umożliwiających samodzielne użycie smartfonów w nauczaniu przedmiotów ścisłych, 
  • możliwość wprowadzenia angażujących i przykuwających uwagę uczniów form ćwiczeniowych.

Szczegóły: 

  • Czas trwania: 4 godziny dydaktyczne, tj. 3 godziny zegarowe
  • Liczba osób: 2-10
  • Wymagane: rzutnik, komputer dla każdego uczestnika, dostęp do Wi-Fi lub sala informatyczna, własne smartfony.

Całkowity koszt dla szkoły:

1500 zł brutto

Szkolenie stacjonarne lub online

Cena obejmuje: materiały online, zaświadczenie dla każdego uczestnika, konsultacje działań po szkoleniu, koszt dojazdu trenera (w przypadku odległości większej niż 70 km od Krakowa, cena ustalana jest indywidualnie telefonicznie).