Wykorzystanie smartfonu i tabletu sprzyja uczeniu się przedmiotów humanistycznych i artystycznych.
Jesteśmy świadkami, jak wirtualna rzeczywistość i technologia 3D staje się coraz bardziej popularna w edukacji i kulturze. Dzisiejsze muzea, galerie i biblioteki coraz częściej wdrażają rozwiązania cyfrowe dla lepszego zobrazowania przeszłości i przyszłości.

Telefon na języku polskim lub historii? Za sprawą smartfonów i tabletów, również nauczyciel ma dostęp do darmowych stron internetowych i interaktywnych aplikacji, które inspirują uczniów do nauki, przenosząc ich w świat wirtualny.

Możemy wcielić się w postać Leonarda DaVinci, zwiedzać jego pracownię i odkrywać tajniki prac geniusza, widząc modele maszyn i wynalazków w 3D. To także pomysł na zwiedzanie starożytnej Grecji, wejście na teren Akropolu. W sztuce odwiedzamy Luwr, spacerujemy po wirtualnych muzeach i słuchamy koncertów w filharmonii.
Telefon może stać się też stroikiem i metronomem – w muzyce wykorzystujemy aplikacje do rozwijania słuchu, wyczucia rytmu, umiejętności solfeżu oraz tworzenia utworów.
Zmiany dotyczą również czytelnictwa i pomysłów na nowoczesną bibliotekę.
Wszystko w zasięgu naszych dłoni - telefony w kieszeniach uczniów czekają na uruchomienie.

Szkolenie prowadzone metodą warsztatową – konieczność przyniesienia własnego smartfona lub
tabletu.
Metody pracy:
warsztat, eksperyment, wykład

Korzyści:

  • poznanie najnowszych trendów edukacyjnych oraz stosowanie telefonów, tabletów i rozszerzonej rzeczywistości w edukacji,
  • poznanie aplikacji i programów umożliwiających samodzielne użycie smartfonów w nauczaniu przedmiotów humanistycznych, 
  • możliwość wprowadzenia angażujących i przykuwających uwagę uczniów form ćwiczeniowych.

Szczegóły: 

  • Czas trwania: 4 godziny dydaktyczne, tj. 3 godziny zegarowe
  • Liczba osób: 2-10
  • Wymagane: rzutnik, komputer dla każdego uczestnika, dostęp do Wi-Fi lub sala informatyczna, własne smartfony,
  • Cena obejmuje: materiały online, certyfikat dla każdego uczestnika, konsultacje działań po szkoleniu, koszt dojazdu trenera (w przypadku odległości większej niż 100 km od Krakowa, cena ustalana jest indywidualnie telefonicznie).

Całkowity koszt dla szkoły:

1250 zł brutto

Promocja przy rekomendacji:

Poleć szkolenie znajomej szkole z okolicy – otrzymasz do 20% zniżki na kolejne szkolenie. Przy zamówieniu szkoleń przez dwie szkoły – szkoła polecająca otrzymuje rabat nawet do 20% ceny szkolenia.